Koběluš - ovocné stromy

JARNÍ PRODEJ UKONČEN

Jarní prodej ovocných stromků a ovocných keřů byl ukončen. Další prodej bude zahájen po polovině září 2021, tzn. prodej ovocných stromků v kontejnerech a ovocných keřů v kontejnerech. Prostokořenné stromky a keře budou k prodeji po jejich ukončení vegetace, tj. odhadem kolem 20.října jádroviny, kolem 30.října peckoviny, konec října nebo listopad skořápkoviny.


 
  Proč se prostokořenné ovocné stromky prodávají tak pozdě na podzim?

 Jakmile se ovocné stromky a ovocné keře uloží do spánku, teprve pak můžeme stromky a keře vyorávat. Proto vyoráváme dle aktuálního zhodnocení a dle počasí. Každý druh, každá odrůda ukončuje vegetaci jinak v závislosti na počasí.

 Vyryté ovocné stromky z pole, následně natříděné a založené v prodejně budou uváděny na našich stránkách-včetně odrůd a podnoží.

 Proč se neprodává během léta?

 Naše firma se zabývá přímo výrobou, resp. vypěstováním ovocného stromku a ovocného keře. Každý stromek a každý keř potřebuje individuální a největší péči během léta. Péče je převážně ruční, tudíž je to velmi pracovně náročné.

 Zároveň letní teploty jsou vysoké a nové zakořeňování a růst je právě zasazenou rostlinou minimalizován.
 Obecně lze říci, že ideální doba na sázení rostlin je na podzim nebo brzy na jaře. Teploty jsou nižší a počasí je deštivější, což je ideální pro dobré zakořeňování rostlin.