Koběluš - ovocné stromy

STROMKY HRUŠNÍ - Hrušeň

Stromky hrušní budou opět k prodeji na konci října nebo od listopadu 2021, v závislosti na počasí.


pěstitelský tvar (podnož) informace cena kusů
Stromek - prostokořenný  (Kdouloň, semenáč) Připravujeme na konec října nebo listopad 2021 0ks ~ 0kč osobní odběr
Stromky hrušní na podnoži kdouloň sázíme od sebe 2m. Dorůstají výšky cca 2,5m. Vhodné do malých zahrad, do stěn i nádob, při letním udržovacím řezu udržíte ve tvaru sloupu.

Stromky hrušní na podnoži semenáč sázíme od sebe 5-8m. Dorůstají výšky cca 5-10m. Vhodné do středních a velkých zahrad, k polím, na aleje, k ovcím a kozám....
Podnož Wavit: strom dorůstá výšky cca 3-3,5m, sázíme od sebe 3m.
Podnož V-Va-1: do výšky cca 2,5m, sázíme na vzdálenost 2,5m.

  Stromky na těchto podnožích Wavit a V-Va-1 jsou vhodné do malých zahrádek. Vhodné jsou pro pěstování zákrsků nebo stromků ve tvaru vřetena. Pravidelným zaštipováním letorostů za 3.-5.listem během celého léta docílíte kompaktní koruny pyramidálního růstu s rychlým nástupem do plodnosti.
Prostokořenný stromek- sadíme jako sadbu na jaře , březen až květen v závislosti na počasí, resp. na momentálním vegetačním stádiu, nebo na podzim od konce října do prosince.

Kontejnerovaný stromek slivoně si můžete zasadit již nyní a nemusíte čekat až do října nebo listopadu. Po zakoupení ovocný kontenerovaný stromek nemusí být zasazen ihned, ale s péčí vydrží i několik dní i týdnů v kontejneru.