Koběluš - ovocné stromy

KDY MÁME SÁZET

Ovocné keře a ovocné stromky v kontejnerech můžeme sázet téměř po celý rok. Ovocné keře a ovocné stromky-sadbu- bez kontejneru můžeme sázet po jejich ukončení vegetace, od 2.poloviny října do zámrazu a na jaře.


 Ovocné keře a ovocné stromky v kontejnerech (v květináčích se substrátem) můžeme sázet již v průběhu září, během října, listopadu...dokud nezmrzne půda. A pak celé jaro, popř. i léto, neboli téměř celý rok.
 Oproti tomu ovocné stromky a ovocné keře prostokořenné, bez kontejneru (bez květináče, jen rostlina s holým kořenovým systémem, proto prostokořenné, také ovocná sadba) můžeme sázet až po jejich ukončení vegetace, v jejich vegetačním spánku, klidu. To závisí na průběhu počasí v daném roce. Každým rokem to může být trochu jinak. Zpravidla to bývá polovina nebo konec října, dále se sází celý listopad, popř. prosinec. A hned na jaře po rozmrznutí půdy, někdy již konec února, spíše březen, duben a dle vývoje vegetace, může být i květen.

Po zakoupení stromku/keře v kontejneru není nutné hned zasadit. S péčí vydrží kontejnerovaný stromek/keř i několik dnů až týdnů v kontejneru.
Prostokořenný stromek/keř musíte zasadit co nejdříve po zakoupení.