Koběluš - ovocné stromy

Prodejní doba

PRODÁVÁME I ZA SNĚHU od 9 do 16hod. V 16hod. zavíráme vrata. OD 5.4. 2021 pondělí až pátek 9-16h, sobota 9-12hod., neděle + svátky zavřeno. Prodejní doba se může měnit, vždy zkontrolovat před Vaším odjezdem k nám.


 Sledujte naše webové stránky, prodejní dobu, aktuality!!! Prodejní doba se může měnit, vždy zkontrolovat před Vaším odjezdem k nám.

PRODÁVÁME I ZA SNĚHU od 9 do 16hod.  V 16hod. zavíráme vrata.
pondělí až pátek :9-16h
sobota :9-12hod.
neděle + svátky: zavřeno.

Těsně před odjezdem z domu do naší prodejni si vždy zkontrolujte aktuální prodejní dobu.  Může se stát, že při návratu zimy, popřípadě kvůli jiným vlivům, se opět dočasně zavře.
Děkujeme za pochopení.

                  
ZATÍM PRODEJ PLATÍ:
27.2.2021:  STÁLE PRODÁVÁME, JELIKOŽ SPADÁME DO VÝJIMKY -DO PRODEJE ZAHRÁDKÁŘSKÝCH POTŘEB, PRODEJ SADBY... (www.vlada.cz).
PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa, nyní spadající pod ÚKZÚZ) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

Prodej na jaře (pravděpodobně III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Podoně jako v jiném obchodě. Přijedete, nakoupíte, odjedete. Respektive, přijedete k nám a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
  Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět,
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
 Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte.