Koběluš - ovocné stromy

Prodejní doba

Prodej ovocných stromků na podzim 2018 je ukončen. Z 28.11. na 29.11. 2018 teplota na teploměru klesla na hodnotu -10st.C. Proto již zavřeno. Prodej bude zahájen na jaře 2019. O termínu zahájení prodeje vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.


 PRODEJ OVOCNÝCH STROMKŮ:

od 29.12.2018:

ZAVŘENO

Otevřeno opět na jaře 2019, pravděpodobně po polovině března-v závislosti na počasí, může se prodávat dříve nebo i později. Termín zahájení prodeje bude upřesněn v průběhu března. Prodej v březnu nebo v dubnu může být i přerušen, pokud by se zima vrátila.Rada: Citlivější stromky si na zimu zaopatřete- nahrňte zem nebo kompost co nejvíce ke kmínku-udělejte vysoký kopec. Důležité je také obalit stromek. Celý kmínek, popř. je-li to možné i korunu, obalit do jutoviny nebo chvojím nebo několikrát obalit netkanou textílií. Doporučujeme to zejména u mladých stromků: ryngle, broskvoně, meruňky, ořešáky....
Zima je nevyzpytatelná. Nejhorší je zima bez sněhu nebo výkyvy v teplotách a ve vodním režimu. Rostliny neumí rychle reagovat na změny!!!!! Pokud je suchá zima, nezapomeňte čerstvě vysázené stromky z podzimu zalévat, nejlépe když nemrzne, kolem poledne, kdy svítí sluníčko a není mráz. (Foto kdouloň-hruškovité kdoule)

Hodně štěstí a bohatou úrodu i v příštím roce 2019 přeje Vám všem celý kolektiv - Ovocná školka Koběluš.
Až k nám pojedete, NEZAPOMEŇTE:
  •  SVÉ TAŠKY A SÁČKY NA OBALENÍ KOŘENŮ, AŤ SI NEZAMAŽETE AUTO. Pokud zapomenete, můžete si igel.obaly na kořeny u nás zakoupit;
  • TERÉNNÍ BOTY, hlavně po dešti.

  V prodeji široký sortiment ovocných keřů v kontejnerech. Neváhejte, přijďte přímo k farmáři.
  Sledujte prodejní dobu i těsně před svým odjezdem k nám, může se změnit v návaznosti na počasí. Doporučujeme terénní boty a pro ochranu životního prostředí nezapoměňte s sebou vzít igelitové tašky nebo pytle na zabalení kořenů, popř. kontejnerů.


PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
  Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

Prodej na jaře (III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Velice podobně jako v jiném obchodě.
Přijedete, nakoupíte a odjedete. Respektive, přijedete k nám do prodejny a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
 
Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět:
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
  Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit... a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte. Při deštivém počasí nebo po něm doporučujeme terénní obuv s sebou.