Koběluš - ovocné stromy

Prodejní doba

OD 15.KVĚTNA DO 27.KVĚTNA 2017 Po:9-16h., Út: ZAVŘENO, St:9-16h., Čt: ZAVŘENO, Pá:9-16h., So:9-12h, Ne+sv.: ZAVŘENO NA PODZIM 2017 OPĚT PRODEJ OVOCNÝCH STROMKŮ PROSTOKOŘENÝCH. NYNÍ UKONČEN PRODEJ OVOCNÝCH STROMKŮ-JSOU JIŽ PŘÍLIŠ NARAŠENÉ.Ovocné keře v kontejnerech můžete stále sázet. Jsou to zakořenělé rostliny se substrátem v květináčích, proto je můžete sázet i nyní.
Prodejní doba od 15.května do 27. května 2017:
Po:9-16h., Út: zavřeno, St:9-16h., Čt: zavřeno, Pá:9-16h., So: 9-12h.
Ne + svátky: zavřeno

KRÁSNÉ LÉTO A BOHATOU ÚRODU. NA PODZIM 2017 OPĚT NAVIDĚNOU.


PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
  Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

Prodej na jaře (III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Velice podobně jako v jiném obchodě.
Přijedete, nakoupíte a odjedete. Respektive, přijedete k nám do prodejny a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
 
Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět,
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
  Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit... a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte.