Koběluš - ovocné stromy Facebook

Prodejní doba

Prodej do 2.6.2023: po-pá 9-16h, so 9-12h, ne+svátky zavřeno. Od června se věnujeme ovocným stromkům na poli, jelikož jejich vypěstování vyžaduje velké množství ruční práce. Podzimní prodej 2023 cca od poloviny září až do konce listopadu v závislosti na počasí. Těšíme se na Vás.


Prodej do 2.6.2023:
Pondělí až pátek: 9-16h
So: 9-12h
Ne+svátky: zavřeno

Od 3.6.2023 do září 2023: ZAVŘENO

Podzimní prodej opět cca od poloviny září 2023 do konce listopadu v závislosti na počasí.

Ovocné stromky prostokořenné k prodeji cca po polovině října nebo od konce října, DLE POČASÍ!
Ovocné keře v kontejnerech cca od poloviny září.


Prodejní doba se může kdykoliv změnit z důvodu počasí nebo z technických důvodů. Proto před svým odjezdem k nám si vždy zkontrolujte aktuální prodejní dobu. Děkujeme za pochopení.

Cílem naší práce je vypěstovat vlastní ovocné stromky a ovocné keře v nejvyšší kvalitě, která je  však silně ovlivňována půdou a rokem, resp. počasím-sumou teplot, slunečním zářením, srážkami, dále tlakem chorob a škůdců....a nakonec lidským faktorem.
 Děkujeme za Vaši podporu českých výpěstků. Farma na ovocné stromky a keře neboli Ovocná školka Koběluš, Bruzovice.

Proč se prostokořenné ovocné stromky prodávají tak pozdě na podzim?


 Musíme vyčkat až se ovocné stromky a ovocné keře uloží do spánku. Teprve pak můžeme stromky a keře vyorávat. Proto vyoráváme dle aktuálního zhodnocení odrůdy a dle počasí. Každý druh, každá odrůda ukončuje vegetaci jinak v závislosti na počasí. Proto se někdy čeká dlouho na protokořenný stromek či prostokořenný keř.

 Vyryté ovocné stromky z pole, následně natříděné a založené v prodejně, budou na prodej a také vypsané na našich web. stránkách-včetně odrůd, podnoží a ceny. Vy si stromky můžete zasadit buď na podzim nebo brzy na jaře.

 Proč se neprodává během léta?

 Naše firma se zabývá přímo výrobou, resp. vypěstováním ovocného stromku a ovocného keře. Každý stromek a každý keř potřebuje individuální a největší péči během léta. Péče je převážně ruční, tudíž je to velmi náročné.

 Zároveň letní teploty jsou vysoké a nové zakořeňování a růst je právě zasazenou rostlinou minimalizován.
 Obecně lze říci, že ideální doba na sázení je proto na podzim nebo brzy na jaře. Teploty jsou nižší a počasí je deštivější, což je ideální pro dobré zakořeňování rostlin.
              


PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
  Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa, nyní spadající pod ÚKZÚZ) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

  Prodej na jaře (pravděpodobně III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Podoně jako v jiném obchodě. Přijedete, nakoupíte, odjedete. Respektive, přijedete k nám a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
  Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět,
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
 Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte.