Koběluš - ovocné stromy

Prodejní doba

Prodej ovocných keřů a ovocných stromků v kontejnerech /v květináčích/ již nyní, viz níže. Prodej ovocných stromků prostokořenných /bez květináče/ po opadu listů, Druhy a odrůdy, které vyryjeme a budeme mít v prodeji, napíšu do aktualit a u jednotlivých odrůd bude napsán konkrétní datum prodeje., např. Prodej od 15.10.2017. Dle toho poznáte, kdy si můžete dojet pro stromky. Pokud je u odrůdy napsáno Prodej podzim 2017, znamená to, že odrůda je stále v poli.


  • PRODEJ OVOCNÝCH STROMKŮ A OVOCNÝCH KEŘŮ V KONTEJNERECH (V KVĚTINÁČÍCH) 2017:
Pokud potřebujete ovocné keře, můžete se zastavit již dříve.
Kanadské borůvky, brusinky, muchovníky, arónie (černý jeřáb keř), rybíz bílý, josta v keři, maliny, ostružiny beztrnné, angrešty, moruše, lísky, rakytníky, slivoně na myrobalánu-Topataste, Jojo, Haganta, hrušeň na slabě rostoucí podnoži kdouloni-Konference, jabloně na slabě rostoucí podnoži-Idared, Golden Delicious, Topaz,  roubované ořešáky na semenáči, broskvoně, netarinky, višně...budou k prodeji

PRODEJ PROSTOKOŘENNÝCH OVOCNÝCH STROMKŮ (SADBY OVO.STROMKŮ): Orientační termín pro vydobytí a prodej:
jádroviny od 14.10.2017 (jabloně, hrušně, asij.hrušně),
peckoviny od 21.10.2017 (slivoně, ryngle, třešně, višně), ořešáky prodej od listopadu, prodej stromků až do zámrazu:

                   pondělí 9-16hod.
                   úterý    9-16hod.
                   středa   9-16hod.
                   čtvrtek  9-16hod.
                   pátek    9-16hod.
                   sobota   9-12hod. 
             Neděle+ svátky ZAVŘENO!!!!

Ve čtvrtek 26.10. a v pátek 27.10.2017 je od 9-16h. OTEVŘENO!
V sobotu 28.10.2017 je státní svátek, proto máme ZAVŘENO!

Než dojedete, podívejte se do aktualit, které druhy a odrůdy jsou vydobyté z pole a navezené do prodejny. Děkujeme a těšíme se na Vás.

Termíny prodeje prostokořenné sadby jsou orientační. Termíny se mohou měnit. Vše záleží na počasí (za deště se prodlužuje vegetace, za sucha super, za deště se stromky z pole dobývají velmi pomalu až vůbec nejdou dobýt). Sledujte aktuality!!!!!

Děkujeme za pochopení. Jsme závislí na přírodních podmínkách.

  Začátek prodeje ovocných druhů je postupný a je závislý na ukončení vegetace daného druhu, někdy i odrůdy. Nejdříve ukončují vegetaci jádroviny, dále peckoviny a jako poslední skořápkoviny, respektive ořešák. Ukončení vegetace je závislé na počasí. Proto termíny jsou orientační a mohou se měnit. Do aktualit budeme postupně uvádět, které druhy, popř. odrůdy, jsou již vydobyté z pole a jsou již natříděné a připravené k prodeji.
          Děkujeme za pochopení.

Nabídku našich ovocných stromků a ovocných keřů naleznete na www.ovocne-stromky.cz

PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

Prodej na jaře (III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Podoně jako v jiném obchodě. Přijedete, nakoupíte, odjedete. Respektive, přijedete k nám a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
  Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět,
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
 Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte.