Koběluš - ovocné stromy Facebook

1.STROMKY JABLONÍ - Jabloň

Prostokořenné stromky jabloní k prodeji od konce října 2024, podnože znát nemusíte, stačí nám vědět, jak velký či malý stromek byste potřebovali.


pěstitelský tvar (podnož) informace cena kusů
Stromek - prostokořenný  (M9, M26, M7, Semenáč) Prodeji od konce října.2024 0ks ~ 0kč osobní odběr

Chcete nebo potřebujete:

Malé stromky jabloní dorůstajících do výšky 1,5,-2m (v závislosti na odrůdě a půdních podmínkách): vhodné do malých zahrádek, musí být na podnoži M9, sázíme na vzdálenost 2m od sebe, s pravidelným řezem 1,2-1,5m od sebe, s doživotní oporou, s velmi kvalitní půdou, potřeba závlaha a dostatečná výživa, nedoporučujeme kolem stromku zatravnění.

Malé stromky jabloní dorůstajících kolem 2-2,5m (v závislosti na odrůdě a půdních podmínkách): do malých a středních zahrad, musí být na podnoži M26, sázíme na vzdálenost 2-3m od sebe, s pravidelným řezem 1,5-2m od sebe. Doporučujeme doživotní oporu, velmi dobrou půdu, dosatek vody a živin v půdě, nedoporučujeme trvalé zatravnění kolem stromku.

Střední stromky jabloní dorůstajících výšky kolem 2,5-3,5m (v závislosti na odrůdě a půdních podmínkách):do středních a velkých zahrad, musí být na podnoži M7, sázíme na vzdálenost 4-5m od sebe. Doporučujeme dočasnou oporu cca na 3roky, nezatravňovat kolem stromku alespoň první 3roky po výsadbě, pak již zatravnění možné, půdy dobré a výživné.

Stromky jabloní dorůstajících výšky kolem 5m až 10m (v závislosti na odrůdě, tvaru a půdních podmínkách): do velkých zahrad,  na podnoži semenáč, sázíme na vzdálenost 8-10m od sebe. Doporučujeme dočasnou oporu cca na 3-5let, první 3 roky nezatravňovat, kvalitní půda při výsadbě, časem jakmile naroste strom a tím i kořenový systém, tak strom je odolnější vůči vláhovým výkyvům.